O‘zbekiston Respublikasi Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish davlat qo‘mitasi «O‘qituvchi va murabbiylar kuni» bilan samimiy tabriklaydi!
Ushbu qutlug‘ ayyom kunlari ko‘z oldimizga beminnat saboq bergan mehribon o‘qituvchilarimiz, ish jarayonida kasb mahoratini egallashdi va hayot maktabini o‘tashdi, g‘amxo‘rlik ko‘rsatgan ustozlarimiz siymosi keladi.
Sohamizning ravnaqi, uni rivojlantirish, kasb yangi g‘oyalar va texnologiyalar joriy etish, nufuzini oshirish yo‘lida o‘ta mas’uliyatli vazifalarni uddalashimizda Siz aziz ustozlar va hamkasblarning xizmatini yuksak baholaymiz.
Ustozlik maqomi – oliy saodat va yuqori martabadir. Shu sababdan saboq bergan, hayotda o‘z o‘rnimizni topishimizda xizmat qilgan, Sizdek aziz ustozlarimiz oldida qo‘limiz ko‘ksimizda ta’zim qilamiz.
O‘z burchiga sodiq, sharafli va mas’uliyatli kasbda xizmat qilayotgan aziz ustozlarga kuch-quvvat, ijodiy barkamollik, sihat-salomatlik, baxt va omad, xonadoningizga tinchlik xotirjamlik va fayzu-baraka tilab qolamiz!

Государственный комитет по экологии и охране окружающей среды Республики Узбекистан сердечно поздравляет вас с Днем учителя и наставника!
В этот знаменательный день вспоминается образ наших любящих учителей, которые с благодарностью учили нас, прививали профессиональные навыки в процессе работы и обучали в школе жизни.
Мы ценим заслуги наших уважаемых преподавателей и коллег в развитии нашей отрасли и ее развитии, внедрении в работу новых идей и технологий, выполнении очень ответственных задач по повышению ее престижа.
Статус учителя – это высшее счастье и высший ранг. Поэтому мы склоняем руки на груди перед дорогими учителями, которые учили нас, помогали нам найти свое место в жизни.
Желаем дорогим и верным своим обязанностям учителям, людям достойной и ответственной профессии – сил, творческого вдохновения, здоровья, счастья и удачи, мира, спокойствия и благополучия в вашем доме!