Ekologiya vazirligi yoshlari
Davlat ekologiya qo‘mitasi tizimida qariyb 700 nafarga yaqin yigit-qiz faoliyat ko‘rsatib, soha rivojiga o‘z hissasini qo‘shib kelmoqda. So‘nggi yillarda Qo‘mitaga yoshlarni keng jalb etishga alohida e’tibor qaratilyapti.
Shu yilning bir 2020 yil yanvar-iyun oylari davomida 400 ga yaqin yigit-qiz ishga qabul qilindi. Shuningdek, Qo‘mita tomonidan 2020 yil uchun ishsiz yoshlar (18-30 yosh) bandligini ta’minlash bo‘yicha manzilli reja ishlab chiqilgan bo‘lib, shu asosda 900 nafarga yaqin yigit-qizni ish bilan ta’minlash rejalashtirilgan.

Молодежь Госкомэкологии
Около 700 юношей и девушек работают в системе Госкомэкологии и вносят свой вклад в развитие отрасли. В последние годы особое внимание уделяется широкому вовлечению молодежи в работу Комитета.
В январе-июне 2020 года трудоустроено около 400 юношей и девушек. Комитет также разработал целевой план трудоустройства безработной молодежи (18-30 лет) на 2020 год, на основе которого планируется трудоустроить около 900 юношей и девушек.
Сегодня в нашей стране особое внимание уделяется не только повышению экологической культуры граждан, но и подготовке передовых специалистов в данной области и проведению научных исследований.