Navoiy viloyatida huquqbuzar ichimlik suvini ifloslantirgani uchun jarimaga tortildi
Navoiy viloyati, Nurota tumani Ekologiya bo‘limi  davlat inspektorlari tomonidan navbatdagi reyd tadbiri o'tkazildi.
Reyd davomida «Ibn Sino» MFY hududida yashovchi fuqaro T.I. o‘ziga tegishli bo‘lgan qo‘lbola burg‘ilash qurilmasi bilan ishlash vaqtida ichimlik suvini ifloslantirganligi aniqlandi.
Holat yuzasidan fuqaroga nisbatan MJtKning 72-moddasi 1-qismi bilan BHMning 3 barobari — 990 ming so'm jarimaga belgilandi.
Ekologiya vazirligi barchani tabiiy boyliklarni asrab-avaylashga, atrof-muhit musaffoligini saqlashga chaqiradi! Unutmang, atrof-muhit va sog'lom kelajak uchun barchamiz birdek mas'ulmiz!

За загрязнение питьевой воды оштрафован житель Навоийской области
Государственными инспекторами Нуратинского районного отдела Управления экологии Навоийской области проведен очередной контрольный рейд.
В ходе мероприятия установлен факт загрязнения питьевой воды жителем махалли «Ибн-Сино» Т.И. во время работ на подконтрольной ему самодельной буровой установке.
По данному факту на Т.И. составлен административный протокол и назначен штраф по ч.1 ст.72 А.К. в размере 3 БРВ – 990 тысяч сумов.
Министерство экологии призывает каждого бережно относиться к природным ресурсам и сохранению чистоты окружающей среды! Помните мы все в равной степени ответственны за экологию и здоровое будущее!