"Green University"da 2023–2024-o'quv yili uchun arizalar qabul qilinmoqda!
Toshkentda ochilgan "Green University" — Markaziy Osiyo atrof-muhit va iqlim o'zgarishini o'rganish universitetiga 2023–2024-o'quv yili uchun arizalar qabul qilish boshlangan!
Siz universitetda bakalavr darajasi uchun:
— Atrof-muhit va barqaror rivojlanish bo'yicha menejment;
— Atrof-muhit va iqtisodiyot (Yashil iqtisodiyot);
— Ekologiya va davlat boshqaruvi;
Magistratura darajasi uchun esa:
— Ekologiya huquqi;
— Ekologik jurnalistika;
— Barqaror rivojlanish;
— Barqaror rivolanishga ixtisoslashgan moliya yo‘nalishlaridan birini tanlashingiz mumkin.
Ta'kidlash kerakki, "Green University"ni tashkil etishdan maqsad mahalliy, mintaqaviy va global ekologik muammolarni samarali boshqarish, ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish sohasida mintaqaviy hamkorlikni mustahkamlash, ilmiy va intellektual salohiyatni amalga oshirishda innovatsion g‘oyalar, amaliyot va texnologiyalarni joriy etishdan iborat.
O'quv dasturlari, tanlov mezonlari va boshqa ma'lumotlarni universitetning rasmiy sayti — greenuniversity.uz orqali olishingiz mumkin.

В Green University открыт прием заявок на обучение в  2023–2024 учебном году
В Центральноазиатском университете по изучению окружающей среды и изменения климата (Green University) в Ташкенте открыт прием заявок на обучение в 2023–2024 учебном году.
Вы можете выбрать одно из направлений, специализирующихся на устойчивом  развитии:
Бакалавриат:
— Управление окружающей средой и устойчивым развитием;
— Окружающая среда и экономика (Зеленая экономика);
— Экология и государственное управление.
Магистратура:
— Экологическое право;
— Экологическая журналистика;
– Устойчивое развитие.
Стоит отметить, что целью создания Green University является эффективное управление местными, региональными и глобальными экологическими проблемами, укрепление регионального сотрудничества в области экологии и охраны окружающей среды, внедрение инновационных идей, практик и технологий в реализацию научного и интеллектуального потенциала.
Получить образовательные программы, критерии отбора и другую информацию можно через официальный сайт университета – greenuniversity.uz.