Ploggingda ishtirok eting va keng ko'lamli ekologik harakatning bir qismiga aylaning
27-avgust kuni Toshkentda aholi salomatligini mustahkamlash va atrof-muhitni asrashga qaratilgan ekologik yugurish musobaqasi – UZPLOGGING bo‘lib o‘tadi.
Har bir yuguruvchiga futbolka va qayta ishlangan plastik chiqindilardan tayyorlangan o‘ziga xos medal beriladi. Eng ko‘p plastik to‘plagan uch nafar g‘olib tashkilotchilar tomonidan 1 000 000 so‘m miqdorida pul mukofotlariga ega bo‘ladi.
Ommaviy ekologik harakatga  havolasi orqali mutlaqo bepul qo'shilishingiz mumkin.
Tadbirda ishtirok etish shartlari:
1. Yuqoridagi havola orqali ro'yxatdan o'ting;
2. “Ekopark”da joylashgan chiqindi yig‘ish punktigacha yo‘lda plastmassa yig‘ib, kamida 3 km masofani bosib o‘ting va "Strava", "treker" yoki shunga o‘xshash dastur yordamida harakatni yozib oling;
3. Yigʻilgan plastmassani yigʻish punktiga topshirgandan soʻng, yutuqni ijtimoiy tarmoqlardagi sahifalaringizda yugurish tashkilotchilari: @ecology_uzb va hamkorlar: @prorun.uz,   @sanfa_uzni belgilab,  #uzplogging #ecologiyavazirligi #prorunuz xeshteglaridan foydalangan holda eʼlon qiling.
Ishtirokchilarning to‘planishi: soat 10:00
Qabul punktlarining ish vaqti: 10:00 dan 19:00 gacha
Yig'ilgan plastmassa qayta ishlanadi.
Tadbir Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim o‘zgarishi vazirligi tomonidan ProRun yugurish maktabi bilan hamkorlikda tashkil etilmoqda.

Примите участие в плоггинге и станьте частью масштабного эко движения
В ближайшее воскресенье, 27 августа в Ташкенте пройдет экологический забег – UZPLOGGING, направленный на повышение здоровья населения столицы и сохранение окружающей среды.
Каждый участник забега получит футболку и уникальную медаль из переработанных пластиковых отходов. Трое победителей, собравших наибольшее количество пластика, получат денежные призы в размере 1 000 000 сум от организаторов.
Присоединиться к массовому экологическому движению можно абсолютно бесплатно по ссылке
Условия участия в мероприятии:
1. Зарегистрируйтесь по ссылке выше;
2. Преодолейте дистанцию не менее 3 км, собирая пластик вдоль пути, до пункта приема, который находится в «Ecopark» и зафиксируйте движение с помощью трекера, такого как Strava или аналогичного приложения;
3. После сдачи собранного пластика в пункт приема, опубликуйте достижение в социальных сетях, упомянув организаторов забега: @ecology_uzb и партнеров: @prorun.uz, @sanfa_uz, используя хештеги: #uzplogging #ecologiyavazirligi #prorunuz.
Сбор участников в 10:00
Время работы пунктов приема: с 10:00 до 19:00
Собранный пластик будет передан на вторичную переработку.
Организаторами мероприятия выступают Министерство экологии, охраны окружающей среды и изменения климата совместно с Школой бега ProRun.