Sizni "Ranglarda aks etgan ona tabiat" ko'rgazmasiga taklif qilamiz!
2023-yil 3-iyun kuni O‘zbekiston Badiiy akademiyasi Markaziy ko‘rgazmalar zalida Butunjahon atrof-muhitni muhofaza qilish kuniga bag‘ishlab “Ona tabiat ranglarda” rasmlar ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tadi.
Ko‘rgazmada Tabiat resurslari vazirligi tomonidan tashkil etilgan plenar doirasida yaratilgan O‘zbekistonning betakror tabiati manzaralari, muhofaza etiladigan tabiiy hududlar tasvirlangan suratlar namoyish etiladi.
5–27-may kunlari Qoraqalpog'iston Respublikasi Mo‘ynoq tumanidagi "Discovery" yurta lageri va "Sudochye" ko‘li, Toshkent viloyatidagi "Ugom-Chotqol" va Jizzax viloyatidagi Zomin milliy tabiat bog'lari, Qashqadaryo viloyatidagi Hisor davlat qo‘riqxonasi hamda Buxoro ixtisoslashtirilgan "Jayron" pitomnigida tashkillashtirilgan plenerda O‘zbekiston Badiiy akademiyasi Rassomlar uyushmasining 56 nafar a’zosi ishtirok etdi.
Ko‘rgazmaning ochilishi 3-iyun kuni soat 16:00 da bo‘lib o‘tadi va 18-iyun kuniga qadar davom etadi. Kirish bepul.

Приглашаем на выставку «Мать-природа в красках»
3 июня 2023 года в Центральном выставочном зале Академии художеств Узбекистана пройдет выставка картин «Мать-природа в красках», приуроченная ко Всемирному дню окружающей среды.
На выставке будут представлены пейзажи уникальной природы Узбекистана, охраняемых природных территорий, которые были созданы в рамках плэнера, организованного Министерством природных ресурсов.
В пленере приняли участие 56 членов Союза художников Академии художеств Узбекистана, который проходил с 5 по 27 мая в юртовом лагере Discovery, Угам-чаткальском национальном парке, Зааминском государственном заповеднике, Гиссарском государственном заповеднике, Бухарском специализированном питомнике Джейран и на озере Судочье в Республике Каракалпакстан.