Diqqat! «Tabiat himoyachisi» ko‘krak nishoni dizaynini yaratish bo‘yicha tanlov
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2021 yil 30 dekabrda imzolangan «Respublikada ko‘kalamzorlashtirish ishlarini jadallashtirish, daraxtlar muhofazasini yanada samarali tashkil etish chora-tadbirlari to‘g‘risida»gi PF-46-son farmoniga muvofiq O‘zbekiston Respublikasi Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish davlat qo‘mitasi «Tabiat himoyachisi» ko‘krak nishoni dizaynini yaratish bo‘yicha tanlov e’lon qiladi.
Tanlovga barcha ijodkor dizaynerlar va jamoatchilikni taklif etiladi.
Ko‘krak nishoni dizayni loyihalari 2022 yil 10 fevralga qadar quyidagi shart va talablarga qat’iy rioya etgan holda qabul qilinadi:
– ko‘krak nishoni dizayni tabiat himoyachisi g‘oyasini o‘zida aks ettirishi;
– dizayn muallifning o‘zi tomonidan bajarilishi va boshqa ijodkorlarning ishini takrorlamasligi;
– dizaynda ko‘krak nishonining old va orqa tomonlarining aks ettirilishi;
– dizayn grafik dasturlarda bajarilishi (CorelDraw, Adobe Photoshop yoki Adobe Illustrator), bunda dizaynning har bir elementi aniq chizilgan bo‘lishi shart.
Ijodiy ishlar 2022 yil 10 fevralga qadar info@eco.gov.uz elektron pochta yoki Davlat ekologiya qo‘mitasiga quyidagi manzilga muallifning FISh, manzili, telefon raqami hamda elektron pochta manzili aniq ko‘rsatilgan holda yuborish lozim:
100043, Toshkent shahri, Chilonzor tumani, Bunyodkor shoh ko‘chasi, 7A-uy. Mo‘ljal: «Novza» masjidi.

В соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан от 30.12.2021 г. № УП-46 «О мерах по ускорению работ по озеленению и дальнейшей эффективной организации охраны деревьев в республике» Государственный комитет по экологии и охране окружающей среды Республики Узбекистан объявляет конкурс на лучший дизайн нагрудного знака «Табиат ҳимоячиси» («Защитник природы»).
Приглашаем всех креативных дизайнеров и общественность к участию в конкурсе.
Проекты дизайна нагрудного знака принимаются до 10 февраля 2022 года при соблюдении следующих условий и требований:
– дизайн нагрудного знака отражает идею защитника природы;
– дизайн выполнен самим автором и не дублирует работы других художников;
– дизайн демонстрирует лицевую и оборотную сторону нагрудного знака;
– дизайн выполнен в графической программе (CorelDraw, Adobe Photoshop или Adobe Illustrator), где каждый элемент дизайна должен быть четко прорисован.
Творческие работы необходимо направить до 10 февраля 2022 года на электронный адрес – info@eco.gov.uz с точным указанием Ф.И.О. автора, домашнего адреса, номера телефона и адреса электронной почты, или предоставить непосредственно в Государственный комитет по экологии и охране окружающей среды, по адресу:
100043, г. Ташкент, Чиланзарский район, пр. Бунёдкор, 7-А. Ориентир: станция метро «Новза», мечеть «Новза».