Tender. Qattiq maishiy chiqindilar uchun 1100-litrlik konteynerlarni xarid qilish
Shartnomaning raqami va nomi: SCEEP/OCB-G2_2021: Qattiq maishiy chiqindilar uchun 1100-litrlik konteynerlarni yetkazib berish
Takliflarni qabul qilishning so‘nggi muddati: 15 oktyabr 2021 yil, soat 15:00 (Toshkent vaqti bilan)
1. O‘zbekiston Respublikasi Qattiq maishiy chiqindilarni barqaror boshqarish loyihasini amalga oshirish uchun Osiyo Taraqqiyot Bankining (OTB) mablag‘larini oldi va moliyalashtirishning bir qismini yuqoridagi shartnoma doirasida to‘lovlarni amalga oshirishni rejalashtirmoqda. Tender savdolariga OTBga a’zo davlatlarga tegishli ishtirokchilar qatnasha oladilar.
O‘zbekiston Respublikasi Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish davlat qo‘mitasi ("Sotib oluvchi") qattiq maishiy chiqindilar uchun 1100-litrlik konteynerlarni yetkazib berishga ishtirokchilarni taklif qilmoqda.
2. Ochiq tender savdolari (Xalqaro miqyosidagi e’lon) OTBning bir-bosqichli bir-konvertli tartibiga muvofiq amalga oshiriladi va tender hujjatlarda keltirilgan a’zo mamlakatlardan kelgan barcha ishtirokchilar uchun ochiq.
3. Faqat quyidagi asosiy malakaga ega bo‘lgan munosib ishtirokchilar uz takliflarini taqdim qilishlari mumkin:
3.1 Shartnomalar bo‘yicha tajriba
Oxirgi besh (5) yil (2016-2020 yy.) davomida tabiati va murakkabligi bo‘yicha tender hujjatlarining 6-bo‘limi (etkazib berish jadvali)da ko‘rsatib o‘tilgan yetkazib berish hajmiga o‘xshash bo‘lgan miqdori kamida 1,8 million. AQSh dollarlik bir (1) kontraktni asosiy yetkazib beruvchi sifatida muvaffaqiyatli bajargan bo‘lishi kerak.
3.2 Texnik tajriba
Taklif qilinayotgan tovarlar kamida uch (3) yil (2018-2020 yy.) davomida ishlab chiqarilgan va kamida o‘n sakkiz ming (18 000) dona o‘xshash quvvatga ega bo‘lib sotilgan va kamida uch (3) yil (2018-2020) davomida qoniqarli ekspluatatsiya qilingan.
3.3 Ishlab chiqarish quvvati
Tender ishtirokchisi har bitta partiya uchun xaridor tomonidan so‘ralgan holda tovarlarning turini, hajmini va miqdorini tender hujjatlarining 6-qismi (etkazib berish jadvali)dagi yetkazib berish va tugatish jadvaliga muvofiq yetkazib bera olishini namoyish qilishi shart.
3.4 Moliyaviy ahvol
Ishtirokchi so‘nggi uch (3) yildagi (2018-2020 yy.) audit qilingan yillik moliyaviy hisobotlari (balansi, daromad va ziyonlar to‘g‘risidagi hisoboti) bilan tasdiqlangan uzoq muddatli rentabelligini ko‘rsatib, moliyaviy holatining ishonchliligini namoyish qilishi kerak.
3.5 Moliyaviy aylanma hajmi
Ishtirokchi so‘nggi uch (3) yil (2018-2020 yy.) davomida bajarilgan yoki tugallanmagan shartnomalar uchun Ishtirokchi tomonidan qabul qilingan to‘lovlarning umumiy summasi sifatida hisoblab chiqilganda 4,0 million AQSh dollariga teng bo‘lgan o‘rtacha yillik moliyaviy aylanmasini (AQSh dollarida) namoyish qilishi kerak.
3.6 Naqd pul oqimi (Cash Flow Capacity)
Ishtirokchi shartnomani bajarish paytida yuzaga kelishi mumkin bo‘lgan naqd pul oqimi talablarini qondirish uchun yetarli bo‘lgan likvid aktivlarga, kredit liniyalariga va boshqa mablag‘larga ega ekanligini yoki ularga haqli ekanligini namoyish qilishi kerak, bu miqdor: 0,97 million AQSh dollarini tashkil etadi.
4. Qo‘shimcha ma’lumot olish va tender hujjatlari bilan tanishish uchun Ishtirokchi quyidagi manzilga murojaat qilishi kerak:
Islombek Boqijonov
Rais o‘rinbosari
O‘zbekiston Respublikasi Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish davlat qo‘mitasi (Davlat ekologiya qo‘mitasi)
Manzil : Mirzo-Ulug‘bek tumani, Sayram ko‘ch., 5 tor, 15 uy
Shahar: Toshkent
Pochta indeksi : 100170
Mamlakat : O‘zbekiston Respublikasi
Tel. : +998 71 207 7007 (ichki raqam: 1044#)
El.manzil: LBG@eco.gov.uz (asosiy); uzsswmproject@gmail.com (ikkilamchi)
5. Ingliz tilidagi Tender hujjatlarini xarid qilish uchun ishtirok etish huquqiga ega ishtirokchilar quyidagilarni bajarishi lozim
– yuqoridagi manzilga yozish va tender hujjatlarini talab qilish: SCEEP/OCB-G2_2021: qattiq maishiy chiqindilar uchun 1100-litrlik konteynerlarni yetkazib berish
– (a) 100 AQSh dollari miqdorida yoki (b) to‘lov kunidagi O‘zbekiston Respublikasi Markaziy banki tomonidan e’lon qilingan valyuta kursi bo‘yicha 100 dollarga teng bo‘lgan miqdorda o‘zbek so‘mida qaytarilmas to‘lovni quyida ko‘rsatilgan bank hisob raqamiga to‘lash:
AQSh dollaridagi hisob raqami:
Nomi: Loyihalarni boshqarish guruhi
Manzil: O‘zbekiston, Toshkent sh. 100170 , Mirzo-Ulug‘bek tumani, Sayram ko‘ch., 15 uy
Bank nomi: «Trastbank» Xususiy aktsiyadorlik banki Toshkent shahar filiali
Bank manzili: O‘zbekiston, Toshkent sh., 100100, Chilonzor tumani, “E” mavzesi., 11A-uy
Hisob raqami: 2021 2840 9053 8734 7002 STIR: 202302376
SWIFT-kod: TRSAUZ22; MFO: 00850
O‘zbek so‘mdagi hisob raqami:
Bank manzili: O‘zbekiston, Toshkent sh., 100100, Chilonzor tumani, “E” mavzesi., 1 1A-uy
Hisob raqami: 2021 2000 2053 8734 7002, STIR: 202302376
• Shuningdek, tender hujjatlari yuqorida ko‘rsatilgan Davlat ekologiya qo‘mitasining bank hisob raqamiga chet eldagi Ishtirokchiga qo‘shimcha 50 AQSh dollari miqdorida to‘lov evaziga va mahalliy Ishtirokchiga yer ustidagi pochta yoki kurer orqali to‘lov kunidagi O‘zbekiston Respublikasi Markaziy banki e’lon qilgan kurs bo‘yicha o‘zbek so‘m ekvivalentida to‘lov evaziga yetkazib berishi mumkin. Yo‘qolgan yoki kechiktirilgan yetkazib berish uchun Davlat ekologiya qo‘mitasi javobgar emas.
6. Yuqoridagi tender uchun tender taklifingizni:
• 4-bandda ko‘rsatilgan manzil bo‘yicha;
• belgilangan: 2021 yil 15 oktyabr, soat 15:00 (Toshkent vaqti bilan) muddatdan kechiktirmay;
• tender hujjatlarida ko‘rsatilgan bank kafolat hati bilan birgalikda taqdim eting
Tender takliflari qabul qilish muddati tugagandan so‘ng darhol fatnashish istagini bildirgan ishtirokchilar vakillari ishtirokida ochiladi.

Дата: | 3 сентября 2021 года |
№ и название контракта | SCEEP/OCB-G2_2021: Поставка 1100-литровых контейнеров для твердых бытовых отходов |
Крайний срок подачи предложений | 15 октября 2021 года, 15:00 ч. (Ташкентское время) |
1. Республика Узбекистан получила финансирование от Азиатского банка развития (АБР) на реализацию проекта «Устойчивое управление твердыми бытовыми отходами» и планирует использовать часть финансирования на оплату по вышеуказанному контракту. Торги открыты для участников из правомочных стран-участниц АБР.
Государственный комитет Республики Узбекистан по экологии и охране окружающей среды («Покупатель») приглашает для участия в торгах на поставку 1100-литровых контейнеров для твердых бытовых отходов.
2. Открытые международные конкурсные торги будут проводиться в соответствии с одноэтапной одноконвертной процедурой АБР и открыты для всех участников торгов из правомочных стран, как описано в тендерной документации.
Только правомочные участники торгов со следующей ключевой квалификацией могут принимать участие в торгах:
3.1 Опыт по контрактам
Успешное завершение в качестве основного поставщика в течение последних пяти (5) лет (2016-2020) по крайней мере одного (1) контракта на сумму 1,8 млн. долларов США, характер и сложность которого одинаковы с объемами поставки, описанным в Разделе 6 (График поставок) Тендерной документации.
3.2 Технический опыт
Предлагаемые товары находятся в производстве не менее трех (3) лет (2018-2020 гг.), и как минимум восемнадцать тысяч (18 000) единиц одинаковой характеристики были проданы и удовлетворительно эксплуатируются в течение не менее трех (3) лет (2018 -2020).
3.3 Производственная мощность
3.4 Финансовое положение
Участник должен продемонстрировать надежность своего финансового положения, показывающую долгосрочную прибыльность, подтвержденную аудированной годовой финансовой отчетностью (баланс, отчет о прибылях и убытках) за последние три (3) года (2018-2020).
3.5 Размер оборота
Участник должен продемонстрировать средний годовой оборот (в пересчете на доллары США), эквивалентный 4,0 млн. долларов США, рассчитанный как общие платежи, полученные Участником торгов за завершенные или находящиеся в процессе исполнения контракты за последние три (3) года (2018-2020).
3.6 Поток денежных средств Cash Flow Capacity
Участник торгов должен продемонстрировать наличие или доступ к ликвидным активам, кредитным линиям и другим финансовым средствам, достаточным для удовлетворения любых возможных требований о движении денежных средств, которые могут возникнуть во время выполнения контракта, что составляет 0,97 млн. долларов США.
4. Для получения дополнительной информации и ознакомления с тендерной документацией Участник должен связаться с:
Г-н Исломбек Бокижонов, заместитель председателя, Государственный комитет Республики Узбекистан по экологии и охране окружающей среды (Госкомэкологии).
Адрес: Индекс: 100170, город Ташкент, Мирзо-Улугбекский район, улица Сайрам, 5 проезд, дом 15.
Страна: Республика Узбекистан, тел.: +998 71 207 07 70 (внутренний: 1044 #)
Эл. почта: LBG@eco.gov.uz (основная), uzsswmproject@gmail.com (вторичная)
5. Для приобретения тендерной документации на английском языке, правомочные участники должны:
• напишисать по указанному выше адресу и запросить тендерную документацию SCEEP/OCB-G2_2021: Поставка 1100-литровых контейнеров для твердых бытовых отходов.
Счет в долларах США:
Название: Loyihani Boshqarish Guruhi (Группа Управления Проектом)
Адрес: Индекс: 100170, Узбекистан, город Ташкент, Мирзо-Улугбекский район, улица Сайрам, 5 проезд, дом 15.
Название банка: Ташкентский городской филиал Частного акционерного банка «Трастбанк».
Адрес банка: 100100, Узбекистан, город Ташкент, Чиланзарский район, кв-л «Е», д. 11А,
Счет №.: 2021 2840 9053 8734 7002, ИНН: 202302376
SWIFT-код: TRSАUZ22
МФО: 00850
Счет в узбекской сумме:
Адрес: 100100, Узбекистан, город Ташкент, Чиланзарский район, кв-л «Е», д. 11А,
Адрес банка: Чиланзарский район кв «Е», д. 11А,100100 город Ташкент, Узбекистан
Счет №.: 2021 2000 2053 8734 7002, ИНН: 202302376
• Тендерные документы также могут быть отправлены авиапочтой для доставки за границу за дополнительную плату в размере 50 долларов США и наземной почтой или курьером для местной доставки за эквивалент в узбекских сумах по обменному курсу, опубликованному Центральным банком Республики Узбекистан на дату платежа на банковский счет госкомэкологии, указанный выше. Мы не несем ответственности за потерю или задержку доставки.
6. Доставьте выше тендерное предложение:
• по адресу, указанному п. 4;
• не позднее указанного срока: 15 октября 2021 года, 15:00 (ташкентское время);
• вместе с банковской гарантией, как описано в Тендерной документации.
Время вскрытия предложений: 15 октября 2021 года, 15:15 (ташкентское время).
Адрес: Государственный комитет Республики Узбекистан по экологии и охране окружающей среды, Узбекистан, Ташкент 100170, Мирзоулугбекский район, улица Сайрам, 5 проезд, д. 15. Конференц зал на 2 этаже.