Davlat ekologiya qo‘mitasi Toshkent shahrida reyd o‘tkazadi
So‘nggi vaqtlarda Davlat ekologiya qo‘mitasiga, xususan ijtimoiy tarmoqlar orqali kelib tushayotgan dolzarb muammoli masalalar, xususan noqonuniy daraxt kesilishi, noqonuniy chiqindixonalarning yuzaga kelishi bilan bog‘liq ko‘plab murojaatlarni vaqtida o‘rganish maqsadida 15-16 avgust kunlari Davlat ekologiya qo‘mitasi raisining birinchi o‘rinbosari boshchiligidagi ishchi guruh Toshkent shahri bo‘ylab bevosita murojaatlarda bayon etilgan manzillarga chiqib, o‘rganishlar olib boradi.
Hurmatli fuqarolar, siz atrof muhitni muhofaza qilish bilan bog‘liq huquqbuzarlikning guvohi bo‘lsangiz quyidagi ishonch raqamlari va telegramm bot orqali murojaat qilishlaringizni so‘raymiz.

Госкомэкологии Республики Узбекистан проводит рейд в г.Ташкент
В адрес Госкомэкологии в последнее время поступает множество обращений и жалоб от населения, в том числе из социальных сетей. В связи с этим, 15-16 августа в г. Ташкент, Рабочей группой, во главе с первым заместителем председателя Госкомэкологии, для изучения текущих проблем проводится рейд, непосредственно по адресам  указанным в обращениях и жалобах, включая изучение вопросов связанных с  рубкой деревьев и незаконными свалками.
Уважаемые граждане! Если вы стали свидетелями экологического нарушения или ваш вопрос длительное время нуждается в решении, свяжитесь с нами по указанным ниже номерам доверия или через Телеграм-бот.