Davlat ekologiya ekspertiza markazi: E’lon!
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining «Koronavirus infektsiyasi tarqalishiga qarshi qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida»gi 2020 yil 23 martdagi 176-son qaroriga asosan Davlat ekologik ekspertizasi markazining ishi masofaviy tarzda tashkil etilgan. Shunga ko‘ra atrof-muhitga ta’sir ko‘rsatishning I va II toifalariga kiradigan faoliyat turlari uchun (yuqori va o‘rtacha darajada xavfli) ishlab chiqilgan loyihalar va hujjatlar elektron tarzda qabul qilinmoqda. Davlat ekologik ekspertiza hulosalari va shartnomalar ham elektron tarzda ko‘rsatilgan elektron manzilga yuborilmoqda.
Loyihalar va hujjatlar PDF formatida taqdim etilishi hamda buyurtmachining elektron manzili va aloqa uchun telefon raqami ko‘rsatilishi shart.

Государственный центр экологической экспертизы: Объявление!
В соответствии с постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан «О дополнительных мерах против распространения коронавирусной инфекции» от 23 марта 2020 года № 176 работа Государственного центра экологической экспертизы организована дистанционно. Соответственно, проекты и документы, разработанные для деятельности категорий I и II воздействия на окружающую среду (высокий и средний риск), принимаются в электронном виде.
Заключения государственной экологической экспертизы и договора также направляются в электронном виде на указанный адрес электронной почты.
Проекты и документы должны быть представлены в формате PDF с указанием адреса электронной почты и контактного телефона заказчика.