Toshkent shahar ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish boshqarmasi Bektemir tumani davlat inspektsiyasi tomonidan Bektemir tumani «Suvsoz» dahasida joylashgan «Krassnetskiy» nomidagi 1-sonli Bolalar-o‘smirlar sport maktabi hududida 18 tup terak daraxti noqonuniy kesilishi holati aniqlandi.
Mazkur holat yuzasidan 1-sonli Bolalar-o‘smirlar sport maktab rahbari B.Z.A. O‘zbekiston Respublikasi MJtKning 79-moddasiga asosan eng kam oylik bazaviy miqdorining 20 barobari, ya’ni 4 mln 460 ming so‘m jarimaga tortildi hamda 18 tup terakning noqonuniy kesilishi oqibatida  o‘simlik dunyosiga 96 mln 670,5 ming so‘m zarar yetkazilgan.

Ташкент: Экологический рейд – незаконная вырубка тополей в Бектемирском районе
Инспекцией Бектемирского района Ташкентского городского управление по экологии и охраны окружающей среды была выявлена незаконная вырубка деревьев на массиве «Сувсоз», на территории спортивной школы №1 имени «Красснецкого», где было срублено 18 тополей
В соответствии с мерами, предусмотренными статьей 79 Кодекса об админстративной ответственности Республике Узбекистан, на директора спортивной школы Б.З. наложен штраф на сумму 4 млн 460 тыс. сумов.
В результате незаконной вырубки 18 тополей, растительному миру нанесен ущерб на сумму 96 млн 670,5 тыс. сумов.  В качестве вещественного доказательства были изъяты 2 топора и одна бензопила марки «5200».
Собранные документы были направлены в прокуратуру Бектемирского района для принятия законного решения.