Muhofaza etiladigan tabiiy hududlar moddiy-texnika vositalari bilan ta’minlanadi
Toshkentda Ekologiya vazirligi huzuridagi muhofaza etiladigan tabiiy hududlar departamenti hamda Germaniya xalqaro hamkorlik jamiyati (GIZ) vakillari o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda mamlakatimizning muhofaza etiladigan tabiiy hududlari moddiy-texnik bazasini mustahkamlashga ko‘maklashish bo‘yicha kelishuvga erishildi.
GIZ shartnomalari doirasida METHlarga 2 ta noutbuk, 4 ta tunda ko’rish uchun mo’ljallangan durbin, 1 ta fotoapparat, 10 ta ratsiya, 4 ta sun’iy yo‘ldosh telefoni, 4 ta simsiz zaryadlash vositasi, 2 ta benzin generatori, 2 ta motor nasosi, 2 ta chodir, 2 ta suv va mebel tashish uchun tirkama beriladi. Shuningdek, tashkilot tomonidan Sudochye-Akpetki davlat qo‘riqxonasida 2 ta quyosh batareyasi va 40 ta yo‘l belgilari o‘rnatiladi.

Охраняемым природным территориям передано материально-техническое оборудование
В Ташкенте состоялась встреча между представителями Департамента охраняемых природных территорий при Министерстве экологии и Германского общества по международному сотрудничеству (GIZ).
В ходе встречи достигнута договоренность оказания содействия в укреплении материальной технической базой охраняемых природных территорий страны.
В рамках договоренностей со стороны GIZ безвозмездно охраняемым природным территориям переданы 2 ноутбука, 4 бинокля ночного видения, 1 фотоаппарат, 10 раций, 4 спутниковых телефона, 4 беспроводных зарядных устройства, 2 бензиновых генератора, 2 мотопомпы, 2 палатки, 2 прицепа для перевозки воды и комплект мебели. Также в государственном заповеднике «Судочье-Акпетки» организацией установлены 2 солнечные панели и 40 дорожных указателей.