Toshkentda yoshlar bilan ekologiya va turizm sohasi muhokama qilinadi
Ertaga, 21-dekabr kuni "Yoshlar ijod" saroyida Ekologiya vaziri Aziz Abduhakimov va faol yoshlar o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tadi.
Uchrashuv davomida "Ekologiya — yosh rassomlar nigohida" ko'rgazmasi, "Yosh ekologlar va turizm faollari" forumining ochilishi, ekofaollarni taqdirlash marosimi va boshqa tadbirlar o‘tkaziladi.
Tadbirdan maqsad yoshlarning ekologiya va turizm sohasidagi ahamiyati yuqori ekanligini yana bir bor e'tirof etish, ularning ekologik ong va madaniyatini yuksaltirish, yoshlarning dolzarb ekologik muammolarga samarali yechim izlash va turizm sohasini keng rivojlantirish borasidagi tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlashdir.

В Ташкенте с молодежью обсудят сферу экологии и туризма
Завтра, 21 декабря во Дворце творчества молодежи состоится встреча министра экологии Азиза Абдухакимова с представителями активной молодежи.
В рамках встречи состоится выставка «Экология – глазами молодых художников», церемония открытия форума «Молодые экологи и активисты туризма», церемония награждения экоактивистов и другие мероприятия.
Цель мероприятия – еще раз признать значимую роль молодежи в сфере экологии и туризма, повысить экологическое сознание и культуру, поддержать инициативы молодежи по поиску эффективных решений актуальных экологических проблем и в развитии сферы туризма.