Markaziy Osiyo atrof-muhit va iqlim oʻzgarishini oʻrganish universiteti huzuridagi Atrof-muhitni muhofaza qilish sohasida faoliyat koʻrsatayotgan xodimlarni qayta tayyorlash va ularning malakasini oshirish markazi tomonidan ekologik audit boʻyicha shartnoma asosida oʻquv kurslari tashkil etilmoqda.
Bu Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining “Ekologik audit sohasini tartibga soluvchi ayrim normativ-huquqiy hujjatlarni tasdiqlash toʻgʻrisida” 2023-yil 19-avgustdagi 402-son qaroriga asosan amalga oshirilmoqda.
Ekologiya vazirligining “Davlat ekologik ekspertizasi markazi” davlat muassasasi bilan hamkorlikda oʻtkaziladigan ushbu oʻquv kurslari joriy yilning 13-noyabridan boshlanadi.

В Ташкенте организуют учебные курсы по экологическому аудиту
Центр переподготовки и повышения квалификации кадров при Центрально-Азиатском университете изучения окружающей среды и изменения климата (Green University) организует учебные курсы по экологическому аудиту для работников в сфере охраны окружающей среды.
Это предусмотрено Постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 19 августа 2023 года № 402 «Об утверждении некоторых нормативно-правовых актов, регулирующих сферу экологического аудита».
Данные учебные курсы, проводимые совместно с ГУ «Центр государственной экологической экспертизы» при Министерстве экологии, стартуют 13 ноября текущего года.