Toshkent viloyati, Zangiota tumanida chiqindi tashlash bilan bog'liq navbatdagi huquqbuzarlik sodir bo'ldi. Holat Ekologiya vazirligi tomonidan hududda o'rnatilgan onlayn kuzatuv kamerasiga tushib qolgan.
Toshkent viloyati ekologiya boshqarmasi tomonidan holat o'rganilib, "Ulug'bek" MFY, Bo'zsuv hududida X.M. belgilanmagan joyga chiqini tashlagani aniqlandi.
Holat yuzasidan huquqbuzarga nisbatan MJtKning 91prim 1-modda 3-qismi bilan ma'muriy bayonnoma rasmiylashtirilib, 1 million 650 ming so'm miqdorida jarima belgilandi.

За сброс отходов в неположенном месте наложен штраф в размере 1 650 000 сумов
Еще одно правонарушение, связанное с выбросом мусора, произошло в Зангиатинском районе Ташкентской области. Ситуацию зафиксировала камера онлайн-наблюдения, установленная Министерством экологии, охраны окружающей среды и изменения климата.
В результате исследования, Управлением экологии Ташкентской области установлен факт незаконного сброса отходов гражданином Х.М. на территории махалли «Улугбек» района Бозсу.
По данному факту в отношении нарушителя составлен протокол в соответствии с ч.3 ст.91 прим.1 КоАО РУз и назначен штраф в размере 1 650 000 сумов.