Belgilanmagan joyga chiqindi tashlagan huquqbuzar jarima to‘laydigan bo‘ldi
Toshkent viloyati, Yangiyo'l shahrida belgilanmagan joyga chiqindi tashlash bilan bog'liq huquqbuzarlik sodir bo‘ldi.
Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim o‘zgarishi vazirligi Dispetcherlik va onlayn monitoring markaziy boshqarmasi tomonidan o'rnatilgan kuzatuv kameralariga Yangibog' MFY hududiga chiqindi tashlangani muhrlandi.
Toshkent viloyati Ekologiya boshqarmasi mas’ul xodimlari tomonidan huquqbuzarlikni fuqaro S. D. sodir etgani aniqlandi.
Mazkur holat yuzasidan huquqbuzarga nisbatan MJtKning 91-prim 1-moddasi 1-qismi bilan ma'muriy bayonnoma rasmiylashtirildi. Huquqbuzar 330 000 so‘m miqdorida jarimaga tortildi.

Оштрафован правонарушитель, бросивший мусор в неустановленном месте
В городе Янгиюль Ташкентской области произошло правонарушение, связанное с выбросом мусора в неустановленном месте.
Камеры наблюдения, установленные Центральным управлением диспетчеризации и онлайн-мониторинга Министерства экологии, охраны окружающей среды и изменения климата, зафиксировали сброс отходов на территории махаллинского схода граждан Янгибог.
Ответственными работниками Управления экологии Ташкентской области установлено, что правонарушение было совершено гражданином С.Д.
По данному факту в отношении правонарушителя составлен протокол по ч. 1 ст. 91 Административного кодекса РУз. Нарушитель оштрафован на 330 000 сумов.