Toshkentda Yoshlar kuniga bag‘ishlangan “Tabiat bilan uyg'unlikda” tadbiri bo‘lib o‘tadi.
24-iyun kuni Toshkent botanika bogʻida "Yoshlar kuni" munosabati bilan “Tabiat bilan uyg'unlikda” shiori ostida  tadbir boʻlib oʻtadi.
Tadbir davomida Muhammad al-Xorazmiy ixtisoslashtirilgan maktabining “EcoUnion” jamoasi vakillari tomonidan qogʻozni qayta ishlash, ikkilamchi materiallardan toʻqish, akril kraskalarda shopper ustida rasm chizish  kabi mashgʻulotlar o‘tkaziladi.
Shuningdek, tadbirda yosh olimlar tomonidan ishlab chiqilgan ekologik innovatsion loyihalar koʻrgazmasi taqdim etiladi. Qolaversa, ekoblogerlar, ekofaollar, yoshlar vakillari ishtirokida master-klasslar, yoshlarda hayvonlarga mehr uygʻotishga qaratilgan chiqishlar hamda atrof-muhitni muhofaza qilish yoʻnalishida samarali faoliyat olib borayotgan yoshlarni taqdirlash rejalashtirilgan.
Bundan tashqari, tadbir ishtirokchilari oʻrtasida ekologiyaga oid savol-javoblar viktorinasi ham oʻtkaziladi va gʻoliblar taqdirlanadi.
Tadbirni oʻtkazishdan maqsad yoshlarda tabiatga mehr uygʻotish, ularda ekologik madaniyatni yuksaltirish hamda intellektual, ijodiy salohiyatini kamol toptirishdir.

В Ташкенте состоится мероприятие «В гармонии с природой», посвященное Дню молодежи.
24 июня в Ботаническом саду пройдет мероприятие в честь Дня молодежи под девизом «В гармонии с природой». Цель мероприятия - привить молодежи любовь к природе, повысить уровень экологической культуры, развить интеллектуальный и творческий потенциал.
Во время мероприятия представители команды “EcoUnion” специализированной школы Мухаммеда аль-Хорезми проведут такие занятия, как обработка бумаги, плетение из вторичных материалов, рисование на шоппере акриловыми красками.
В рамках мероприятия пройдут выставка экологических инновационных проектов, разработанных молодыми учеными, состоятся мастер-классы эко-блогеров, эко-активистов и представителей молодежи, пройдут выступления, направленные на привитие молодежи любви к животным.
На празднике будет награждена молодежь, плодотворно работающая в области охраны окружающей среды.
Кроме того, среди участников мероприятия пройдет викторина с вопросами и ответами по экологии, а победители будут награждены.