Huquqbuzar o‘zi tashlagan chiqindilarni yig‘ib oldi va 3 million 300 ming so‘m jarima to‘ladi
Toshkent viloyati, Yangiyo‘l shahrining Yangibog’ MFY hududida chiqindi tashlash bilan bog’liq huquqbuzarlik sodir bo‘ldi. Bu holat Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim o‘zgarishi vazirligi Dispetcherlik va onlayn monitoring markaziy boshqarmasi tomonidan o‘rnatilgan kuzatuv kameralari orqali aniqlandi.
Ma’lum bo‘lishicha, fuqaro S.T. belgilanmagan joyga chiqindi tashlagan.
Mazkur holat yuzasidan huquqbuzarga nisbatan MJtKning  91-prim 1-moddasi 3-qismi bilan ma’muriy bayonnoma rasmiylashtirildi. Huquqbuzar o‘zi tashlagan chiqindini o‘zi tozaladi va unga 3 300 000 so‘m miqdorida jarima tayinlandi.

Нарушитель собрал за собой оставивший мусор и выплатил штраф в 3 300 000 сум
Камерами наблюдениями, установленными Центральным управлением диспетчеризации и онлайн-мониторинга Министерства экологии, охраны окружающей среды и изменения климата, выявлено очередное нарушение, связанное с незаконным выбросом отходов в Ташкентской области.
Как выяснилось, в Янгиюле на территории схода граждан Янгиабад, гражданин С.Т выбросил мусор в неустановленном месте.
По данному факту в отношении правонарушителя составлен административный протокол по ч. 3 ст. 91 Кодекса Республики Узбекистан по об административной ответственности.