E’lon! Abdulla Qodiriy nomidagi bog‘da ekologik aktsiya
O‘zbekiston Respublikasi Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish davlat qo‘mitasi, Ichki ishlar vazirligi aholi hamda keng jamoatchilikning ko‘p sonli murojaatlariga muvofiq atrof-muhitga befarq bo‘lmagan davlat idoralari va biznes-tuzilma vakillari, jamoatchilik tashkilotlari ko‘ngillilarini hamda faol fuqarolarni 2021 YIL 2 OKTYaBR KUNI POYTAXTIMIZNING ABDULLA QODIRIY NOMIDAGI MADANIYaT VA ISTIROHAT BOG‘IDA o‘tkaziladigan tozalik aktsiyasiga taklif etadi.
Ishtirokchilar barcha zarur bo‘lgan vositalar (qo‘lqop, chiqindi uchun qop va boshqalar) bilan ta’minlanadi.
Aktsiya Abdulla Qodiriy nomidagi madaniyat va istirohat bog‘ida (Shayxontohur tumani, Zarqaynar, 6 uy. Mo‘ljal: G‘ofur G‘ulom metro bekati, “Planetariy”, Chorsu bozori) 2 oktyabr kuni soat 10-00 da boshlanadi.

Объявление! Экоакция в парке им. Абдуллы Кодыри
Государственный комитет Республики Узбекистан по экологии и охране окружающей среды, Министерство внутренних дел Республики Узбекистан, по многочисленным обращениям населения и широкой общественности беспокоящейся о окружающей среде, приглашают представителей государственных структур и бизнеса, волонтеров общественных организаций и активных граждан, принять участие 2 ОКТЯБРЯ 2021 г. в экоакции по уборке столичного ПАРКА КУЛЬТУРЫ И ОТДЫХА им. АБДУЛЛЫ КОДЫРИ.
Участникам будут предоставлены все необходимые инструменты (перчатки, мешки для мусора и т. д.).
Акция начнется 2 октября в 10:00 в парке культуры и отдыха им. Абдуллы Кодыри (Шайхантаурский район, ул. Заркайнар, 6. Ориентиры: выход ст.метро Гафура Гуляма, «Планетарий», рынок Чорсу).