Ҳурматли оммавий ахборот воситалари вакиллари!
Ўзбекистон Республикаси Экология ва атроф-муҳитни муҳофаза қилиш давлат қўмитаси жорий йилнинг 20 февраль куни  «Hashar Week» ижтимоий лойиҳасини амалга ошириш доирасида брифинг ташкил этмоқда.
“Hashar week” – кенг кўламли ижтимоий лойиҳа бўлиб, у аҳоли кенг қатлами, шу жумладан, ҳукумат, нодавлат нотижорат ташкилотлари, хусусий корхоналарнинг эътиборини атроф табиий муҳитга эҳтиёткорона муносабатда бўлиш, хусусан, чиқиндиларни бошқариш масаласида уларнинг ҳабардорлигини ошириш ҳисобланади.
Лойиҳа муаллифи -  Суна Парк, Тошкент шарида Сингапур менежментни ривожлантириш институти лектори, “The K’orobe London” бошқарувчи директори.
Бирифнг 2019 йил 20 февраль куни Экология ва атроф-муҳитни муҳофаза қилиш давлат қўмитасида (мўлжал: Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси) соат 15.00 да (иштирокчиларни рўйхатга олиш – 14.30 да) бошланади.
Анжуманда иштирок этишни истаган журналистлар (+99871) 207-07-70 (1034#) ёки 90-808-40-02 рақамларига телефон қилиб, рўйхатдан ўтишлари мумкин.

Уважаемые представители средств массовой информации!
Государственный комитет Республики Узбекистан по экологии и охране окружающей среды 20 февраля т.г. проводит брифинг в рамках реализации социального проекта «Hashar Week», который направлен на привлечение внимания широкой общественности к вопросам загрязнения, экологии и культуры обращения с отходами, в целом.
«Hashar week» – это динамичный и многогранный социальный проект, целью которого является повышение информированности и сознательности граждан по вопросам обращения с твёрдыми бытовыми отходами (ТБО) и бережного отношения к окружающей среде.
Автором данного проекта является Суна Парк, международный политический консультант, управляющий директор «The K’orobe London», лектор по приглашению в Сингапурском институте развития менеджмента в городе Ташкент.
Брифинг состоится 20 февраля 2019 года в Государственном комитете Республики Узбекистан по экологии и охране окружающей среды (ориентир Генеральная прокуратура Республики Узбекистан) в 15.00 ч. (регистрация участников в 14.30).