Auditorlik faoliyati bilan shug‘ullanuvchi tadbirkorlar diqqatiga!
Hurmatli tadbirkorlar, 2022 yil mart oyidan O‘zbekiston Respublikasining «Ekologik audit to‘g‘risida»gi (15.03.2021 y. O‘RQ-678) Qonunining kuchga kirishi munosabati bilan Davlat ekologiya qo‘mitasi huzuridagi o‘quv Markazi joriy yilda ZOOM platformasi orqali ochiq muloqotni tashkil etadi.
Tadbirda ekologik audit sohasi bilan bog‘liq masalalar muhokama qilinadi.
Eslatib o‘tamiz, yuqorida bayon etilgan Qonunga muvofiq, atrof-muhitga yuqori va o‘rtacha ta’sir ko‘rsatish xavfiga ega bo‘lgan ekologik audit sub’ektlari har yilgi majburiy ekologik auditdan o‘tkazilishi lozim.
Mazkur faoliyatga qiziqish bildirgan tadbirkorlar o‘zlari haqidagi ma’lumotlarni (F.I.Sh, yashash joyi, telefon raqami va h.), shuningdek, o‘z takliflarini quyidagi telefon raqamlari orqali bildirib, ro‘yxatdan o‘tishlari zarur bo‘ladi:

Вниманию предпринимателей, занимающихся аудитом!
В связи со вступлением в силу с марта 2022 года Закона Республики Узбекистан «Об экологическом аудите» (ЗРУ-678 от 15.03.2021) Учебный центр при Госкомэкологии организует открытый диалог в форме веб-конференции через платформу ZOOM.
На мероприятии будут обсуждены вопросы, связанные с экологическим аудитом.
Следует отметить, что в соответствии с упомянутым Законом субъекты экологического аудита, подверженные риску сильного и умеренного воздействия на окружающую среду, должны проходить ежегодный обязательный экологический аудит.
Предпринимателям, заинтересованным в участии в веб-конференции, необходимо зарегистрироваться, предоставив информацию о себе (Ф.И.О., место работы, контактный номер телефона и т. д.), а также свои предложения по следующим номерам телефонов: