Buyuk Britaniya Oksford hamda Kent universitetlarining ilmiy kengash vakillari bilan onlayn uchrashuv
19:32
4401
Kuni kecha Davlat ekologiya qo‘mitasida Buyuk Britaniya Oksford hamda Kent universitetlarining ilmiy kengash vakillari bilan onlayn uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda biologik xilma-xillikni saqlash, atrof-muhitni muhofaza qilish sohasida hamkorlikda ilmiy izlanishlarni olib borish, mazkur yo‘nalishlarda onlayn treninglarni tashkil etish masalalari muhokama qilindi.
Tadbirda Oksford universiteti professor Miller Gallend hamda Kent universiteti Djozef Bull onlayn o‘quv kurslari bilan birga Qo‘mita tizimi xodimlarining nazariy bilimlarini amaliyot bilan uyg‘unlashtirish maqsadida Buyuk Britaniya universitetlariga tashrif buyurish taklifini ma’lum qildilar.
Uchrashuv yakunida tomonlar atrof-muhitni muhofaza qilish sohasida ilmiy hamkorlikni rivojlantirish to‘g‘risida memorandumni imzolashga kelishdilar.

В Госкомэкологии проведены онлайн встречи с Университетом Оксфорда и Кент.
На днях представители Госкомэкологии провели онлайн встречу с научными кругами Университета Оксфорда и Кент для обсуждения перспективных направлений по сотрудничеству в сфере сохранения окружающей среды.
На встрече приняли участие представители Госкомэкологии, профессор Университета Оксфорд г-жа Миллер Галленд и Университета Кент доктор Джозеф Булл.
Стороны договорились о проведении совместных исследований, разработке научных проектов/работ по развитию науки в сфере экологии и сохранения биоразнообразии, а также обмен опытом на университетах Великобритании и проведения онлайн тренингов.
Кроме того, в целях развития и укрепления сотрудничества, стороны договорились подписать Меморандум о развитии научного сотрудничества в области сохранения окружающей среды.